Android Cep Telefonunu Web Kamera Yapmak

43 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Android tabanlı telefonlar ile popüler anlık ileti skype, google plus gibi görüntülü sohbet imkanı sistemleri kullanmak için harici kamera şartı aranıyor. Biz bu yazımız da android tabanlı telefonları kamera olarak kullanmayı anlatacağız.

Öncelikle DroidCam Wireless Webcam ismindeki uygulamayı temin etmelisiniz. Her uygulama desteklemez bu yüzden bizim yazdığımız uygulamayı indirmeniz faydanıza olacaktır.

Uygulama hem ücretli hem ücretsiz olarak iki çeşittir. Free yani ücretsiz olanı kullanabilirsiniz.

Android Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Belirttiğimiz uygulamayı indirip kuruyoruz. www.dev47apps.com adresinden bağlantı için kullanılacak programı da indirip kuruyoruz.

Unutmadan bu programı hem bilgisayara hem telefona kuruyorsunuz. Ayrıca aynı anda bilgisayarda ve telefonda çalıştıralım. Telefonda çalıştırınca ip ve port numaralarını pc uygulamasına ekliyoruz.

Daha sonra bilgisayardaki program da ip ve port numarasını yazdıktan sonra bağlantı şeklini wifi(lan olarak seçip, bağlan (connect) butonuna basıyoruz. Bu şekil bağlantı işlemi tamamlanmış olacaktır.

droidcam

Buraya kadar yaptıysanız şimdi son bir işlem kaldı; Skype veya ne kullanacaksanız (görüntülü konuşma için) kamera seçiminde Droidcam’ı seçip kamera gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Aranan Kelimeler:

  • hem telefon hemde bilgisayara takılan kamera (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir