Android Cihazlar Güvenli Mod’da Nasıl Başlatılır?

164 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Windows İşletim sisteminde mevcut olan ve alıştığımız güvenli mod, Android’de de mevcut… Peki güvenli mod nedir ve cihaz güvenli modda nasıl başlatılır inceleyelim isterseniz… Android telefon güvenli mod da nasıl başlatılır ?

İşletim sistemlerinin birçoğunda genel olarak güvenli mod olarak isimlendirilen, çeşitli başlangıç kurtarma çözümleri mevcut. Birçok uygulama ve sistem ayarlarını değiştiren kullanıcılar, malumunuz yazılımı kullanılamaz hale getirebilmekte. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda çözüm olarak Android tabanlı tablet veya telefonunuzu güvenli modda açarak, cihazın çalışmasını engelleyen ayarı veya uygulamayı silebilmekte siniz. Peki güvenli moda nasıl girilir, açıklayalım…
 Android telefon güvenli mod için(Android 4.1 Jelly Bean) öncelikle cihazınızı kapatın. Kapadıktan sonra güç butonuna basılı tutup, cihaz açıldıktan sonra logoyu gördüğünüz anda ses açma ve kapama tuşuna aynı anda basınız. Bu şekilde cihaz güvenli modda başlatılmış olacaktır.
Android telefon güvenlik işlemlerinde (4.1 ve 4.2 Jelly Bean) öncelikle cihazı kapatmak için güç butonuna parmağınızı basılı tutmanız gerekmektedir. Ekranda cihazı kapat, uçak modu, yeniden başlat seçeneklerinin bulunduğu bir pencere olacaktır ve bu pencere açıldığında cihazı kapat butonuna uzun süre parmağınızı basılı tutun. “Cihaz güvenli modda açılsın mı?” diye bir uyarı gördüğünüzde bu soruya evet dediğiniz zaman, cihaz tekrar başladığında güvenli modda açılacaktır.
Şayet eski nesil Gingerbread İşletimle bir Android telefonuna sahipseniz cihazın açılışı esnasında, solda yer alan ve ayarlar menüsünü açan butona basıp bırakarak güvenli modda başlatabilmeniz de mümkün.

Android Telefon Güvenlik mod seçeneği, size çeşitli imkanlar sunmaktadır. Sisteminizde kararsız çalışmasına neden olan uygulama ve ayarları silerek sistemi kararlı hale getirebilmektesiniz…

Aranan Kelimeler:

  • casper via v5 güvenli mod (3)
  • casper güvenli moddan çıkma (2)
  • casper telefonum açılmıyo Android başlatılıyoyazıyo (2)
  • android nasıl başlatırım (1)
  • fonda android başlatılıyor yazıyor (1)
  • casper via v8 güvenli mod (1)
  • casper via v5 güvenli moda alma (1)
  • casper via m1 androit başlatılıyor diyor ama (1)
  • casper VİA GÜVENLİ MOD (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir