Android Cihazlarda Bellek Artırma

3 yıl önce
493 kez görüntülendi

Android Cihazlarda Bellek Artırma

Azalan hafıza ile kullanılan sitem her ne olursa olsun, gerçekleşecek bir yavaşlama söz konusudur. Bu yavaşlamadan kurtulmanın ilk yolu hiç şüphesiz bazı gereksiz şeyler silinerek kullanılabilecek daha fazla bellek yaratmak olacaktır. Her sistemin kendine özgü bellek artırma yöntemleri mevcuttur. Değişik sistemlerde kullanılan değişik yöntemler ile hız artırımı yapmak mümkündür. Ancak bu yöntemleri sistem kendi başına otomatik olarak yapmaz. Belirli komutlarla bu işlemlerin sisteme belirli aralıklarla yaptırılması gerekir. Bu sayede hız kaybı yaşanmayacaktır.

Androidlerde hız artırımı

                Android cihazlarda bellek artırma çok önemlidir. Android sistemler için de böyle bir yavaşlama söz konusudur. Bu yavaşlamadan kurtulmak için birkaç yol kullanılabilir. Bunların ilki hiç şüphesiz gereksiz şeylerin ortadan kaldırılmasıdır.

   Yöntemler

                Hız artırımı yapabilmek adına yapılacak bellek artırma yöntemlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

  • Daha büyük microSD kart kullanmak size daha büyük bir depo alanı sunacaktır. Bu sayede yaşayacağınız hız kaybını bir nebze olsun geciktirebilirsiniz.
  • Yeni çıkan bulut teknolojisi ile sık kullanmadığınız dosyaları çevrimiçi bir ortamda daha sonra kullanmak üzere depolayabilirsiniz.
  • Hafıza kartına yüklemiş olduğumuz müzikleri internet üzerinden de dinleyebiliriz. Bu sayede hafıza alanınızı boşa kaplamamış olursunuz.
  • Yüksek miktarda hafıza kaplayan uygulamalar bu yeni sistemde yaşanan yavaşlamaların en büyük nedenidir. Bu uygulamalardan kurtularak hızlanın.
  • En son seçenek ise dosyalarınızı bilgisayarda veyahut taşınabilir belleklerde taşımak olacaktır.

Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak çok daha hızlı bir cihaza merhaba diyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık