Android Cihazlarda Rehber Hızı Artırma?

23 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Android Cihazlarda Rehber Hızı Artırma

Android cihazlar günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmakta olan cihazlardır. Akıllı telefonlarda sen çok kullanılan işletim sistemi olan Android sistemleri için bilinmesi gereken birçok uygulama ve kullanım yöntemi bulunmaktadır. Tüm kişi bilgilerini senkronize eden yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlar yüzünden de kişi listeleri karmakarışık bir hal almaktadır. Bazı düzenlemelerle bu sorunları ortadan kaldıracak bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yazıda bu çözümlere ulaşılabilmektedir.

Geç Açılma Sorununa Son Verin

Android cihazlarda zaman zaman rehberlerin geç açılması sorunuyla karşılaşılmaktadır. Yapılan düzenlemeler, iyileştirilmelerle birlikte Android cihazlarda rehber hızı artırma mümkün olmaktadır. Bu konuda yapılması gereken en güzel çözüm yalnızca SIM kartınızda bulunan kişileri rehberinizde görüntülemektir. Yalnızca SIM kartta bulunan kişileri görüntülemek rehber hızını büyük oranda artırmakta ve hızlı açılması sağlanmaktadır.

Android cihazlarda rehber hızını artırmak için kullanılan bir diğer yöntem ise sadece numaraları görüntülemektir. Rehber içine girildikten sonra donanımsal olarak basılan seçenekler tuşuyla ulaşılan sekmelerde yer alan görüntüleme seçenekleri ya da görüntü seçenekleri adlı bölüme girilmelidir. Bu bölümde sadece telefonu olan kişileri görüntüle kısmının işaretlenmesi gerekmektedir. Bu sayede rehber açılmasında hız kaybının önüne geçilmekte ve hızlı erişim sağlanmaktadır.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir değer nokta ise hem SIM kartınızda hem farklı bir hesapta kayıtlı olan kişiler için iki kaynağın görüntülenmesine gerek yoktur. Bu durum gereksiz bir kalabalığa yol açacağından görüntülenecek kişi kaynağının seçilmesi daha etkili olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir