Android Cihazlarda Virüs Temizleme

3 yıl önce
528 kez görüntülendi

Android Cihazlarda Virüs Temizleme

Android cihazlar günlük hayatımızda oldukça geniş bir yer kaplamaktadır. Bu cihazlar yardımıyla istenilen tüm işlevler kolaylıkla gerçekleştirilmekte, internet kullanımı, özel uygulamalarla birlikte performansları artmaktadır. Kullanıma ve yüklenen programlara bağlı olarak zamanla Android cihazlarda performans kaybı yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda telefonlarınızı bulaşması olası olan virüslerden şüphelenebilirsiniz. Ancak bu durum sıradan uygulamalarla meydana gelmemektedir. Özellikle sıra dışı uygulamalar yapılmaması durumunda virüslerden çok fazla şüphelenmeyin.

Ancak telefonunuza bulaşmış bir virüs olması durumunda Android cihazlarda virüs temizleme programları ve uygulamalarıyla bu virüslerden kolaylıkla kurtulabilir, Android cihazınızın performansını artırarak daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Seçilen virüs temizleme programları konusunda da dikkatli olunmalıdır. Çünkü reklamlar ve gereksiz uygulamalar yüzünden telefonunuz daha da yavaşlayarak var olan performansını da kaybedebilir. Bu sebeple güvenilmeyen programlar ve uygulamalar rastgele yüklenmemelidir.

Ayrıca yüklenen bazı uygulamalarda virüslerden korunma, hırsızlık korumaları, daha güvenli web tarama, uygulama kilitleri, kamera kapanı, uzaktan koruma gibi hizmetler de bulunmaktadır. Bu sayede Android cihazların işlevleri artmakta, performanslı ve daha etkili bir kullanım gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda Android cihazlarınızın özelleştirilmesi ve kişiselleştirilmesi de mümkün olmaktadır.

  • Sunulan hırsızlık korumaları hizmetleri sayesinde çalınma gibi durumlarda GPS sayesinde Google Map üzerinden cihazınızın uzaktan bulunması mümkün olmaktadır.
  • Telefon kilitleyici hizmeti ile SMS yardımıyla cihazınızı kilitleyerek başkalarının telefonunuzu kullanmasının önüne geçilmektedir.
  • Kamera kapanıyla telefon kilidini açmaya yönelik olan 3 başarısız girişim sonucunda cihazın ön kamerası yardımıyla bu işlemi yapan kişinin fotoğrafı çekilerek e-posta yoluyla sizi uyarması sağlanmaktadır.

Aranan Kelimeler:

  • lg g3 virüs temizleme (2)
  • lg3 virüs (1)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık