Android Kasma ve Donma Sorununun Çözümü

3 yıl önce
592 kez görüntülendi

Android Kasma ve Donma Sorununun Çözümü

Cep telefonunun icadıyla beraber, üreticiler yapılan bu cep telefonlarının işletim sistemleri hakkında çareler geliştirmişlerdir. Symbian, badaa derken birçok işletim sitemi hayatımıza girmiştir. Ve geçtiğimiz yıllarda bu işletim sistemlerine bir yenisi daha eklenmiştir. Android ismi verilen bu yeni sistem kullanıcılara çok büyük bir sanal dünyanın kapılarını açmaktadır. Hal böyle olunca telefon üreticileri bu potansiyeli kullanmak adına yeni çıkardıkları telefonlarda bu yeni işletim sistemine yer vermişlerdir. Büyük bir hızla yaygınlaşan ve kullanıcılara sunduğu yeni şeyler tasarlama imkanı, bazı firmaların da bu sistemde gelecek görmeleri ve bu sisteme yaptıkları yatırımlarla çok kısa sürede bu sistem hızla büyümüştür.

Öğrenme aşaması

                Her yeni şeyde olduğu gibi bu sistemde de ilk kullanış sırasında kullanıcılar bazı sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Bu sıkıntılar çoğunlukla bir şeyleri nasıl yapacağını bilmediğinden kaynaklanmaktadır. Ancak bu uyum süreci fazla uzun sürmemektedir.

Yaşanan problem

                Ne kadar yeni de olsa da bu sistemde de bazen yavaşlamalar yaşanmaktadır. Bu çoğu zaman sisteme bulunan bazı dosyaların işleme zorluğundan kaynaklanmaktadır.  Hızlandırmak için birkaç yöntem uygulanabilir. Android kasma ve donma sorununun çözümü çok basit bir süreçtir.

  • Hafıza dolması
  • Arka planda çalışmaya devam eden programlar
  • Fazla pil kullanımı
  • Gereksiz kalıntılar ve daha fazla şey sisteminizi yavaşlatmaktadır.

Bunlardan kurtulmak için sürekli olarak hafızanızı sürekli olarak temizlemelisiniz. Arka planda çalışan fazla uygulamaları kullanmadığınız zamanlarda kapatmalısınız. Bu konuya ilişkin birçok programı uygulama mağazasından edinebilirsiniz.

Yapacağınız birkaç ufak düzenleme ile yavaşlama sorunundan kurtulabilirsiniz. Tabi önemli olan sizin kullanım tarzınızdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık