Android Kullamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

54 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Android Sisteminin Kullanım Etkileri

Android kullanımında dikkat edilmesi gerekenler önemli bir durum USB Type-C bu modele sahip olanlar usb-c girişine sahip olmalarıdır. Bilinmektedir ki Android kullanımında temel olarak oyun için mi yoksa sistem de işlemleri yapmak için mi kullanıldığını anlamak ve ona göre uygulamaları ile birlikte kullanmak önemlidir. Ayrıca bu sistemde usb türünün çok daha fazla dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. Sonunda şarj aletlerinde ters takılma dönemi sonlanmış olacaktır ki bu da kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır.

android-kullaniminda-dikkat-edilmesi-gerekenler

Farklı Özellikler

Ayrıca DOZE denen bir sistem eklenmiştir. Bu noktada Android teknolojileri severler için özel olarak geliştirildi ve bu uygulamada eklenilerek uygulanacaktır. Android kullanımında dikkat edilmesi gerekenler özellikle bilmelidir ki bu kısaca cihazların pil ömrünün uzamasına ve kullanılmayan uygulamalarında tasarruf sağlayacak şekilde kapatılmasına yaramaktadır.  Şöyle ki gece yatarken bazen telefon şarj etmeyi unutabiliriz sabah kalktığımızda telefon şarjı bitmiş olacaktır sonuç itibariyle telefon kullanılamayacaktır. Doze özelliği ile telefon pasif konumda kaldığında kendini korumaya alıyor ve uzun süre kullanılmadığında telefon kendini korumaya alıp pil tasarrufu yaparak aslında şarjın bitmesine engel oluyor. Yani sabah kalktığınızda telefonun şarjının bitmiş olma durumu ortadan kalkacaktır ki bu da kullanıcılar için önemli gelişmedir. Bu durum önemlidir çünkü genel işle yapılması sırasında erkenden telefonun veya akıllı uygulamanın kapanması ve işlemin gecikmesini önlemektedir.

doze-kulanimi

Android Sisteminin Kısaca Etkisi

Android kullanımında dikkat edilmesi gerekenler belirtilirken kimilerinin telefon çekmek için kullandığı kimilerinin de bir işlemi kolayca yapmak için kullandığı bilinmektedir. Bu durumdan dolayı Android teknolojisi alırken genel işletim sistemine bakarak kullanmak daha önem kazanmaktadır. Böylelikle gerekli tüm işlemlerin yapılıp yapılmadığı anlaşılacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir