Android Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yolları

1 yıl önce
178 kez görüntülendi

Android Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yolları

KONTROL ALTINDA BİTMEYEN İLETİŞİM

Evrenin her saniye genişlediği bu muhteşem sistemde, teknolojinin de aynı paralelde büyümesi beklenen bir gelişmedir. Bu paralelliğin bir getirisi olarak üretilen tüm ürünlerde, hız ve performans beklentilerinden doğan tercihler bulunmaktadır. Bu tercihlerin yüksek bir çoğunluğu ise uzun süren dayanımlar konusuna yönelim halindedir. İnsanların dünya üzerinde kullandıkları tüm teknolojik ürünlerde performans ile birlikte benimsenen en önemli kriterlerin başında pil dayanımı gelmektedir. Artık bireylerin adeta bir uzvu haline gelen Android telefonlarda pil ömrünü uzatma yolları konusunda detaylandırma yapmak gerekmektedir.

android-telefon-pil-omru Android Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yolları

PARLAKLIĞI AZALTIN

Android telefon ekranlarında yüksek parlaklıktan kaynaklı batarya azalması en büyük faktördür. Kullanıcılar çoğu zaman haber, kitap okurken ya da çeşitli oyunlar oynarken ekran parlaklığı konusunda hassasiyet göstermeksizin davranırlar. Bunun getirileri ise pil yüzdesinin ani düşümleridir. Ayrıca aşırı parlaklık telefonun ısınmasına sebep olmakta ve elektronik aksamların aşırı sıcaklıktan dolayı deformasyonuna zemin hazırlamaktadır. Android telefonlarda pil ömrünü uzatma yollarından bahsetmek gerektiğinde şüphesiz bunları göz önüne almak gerekiyor.

ARKA PLANDA ÇALIŞAN UYGULAMALARI UNUTMAYIN

Android telefonlar akıllı cihazlar olduklarından son açılan ve kapatılmayan programları arka planda çalıştırmaya devam ederler. Herhangi iki program uygulama ya da program arasında geçiş yaptığınızda ve gerekli işlemlerinizi tamamladıktan sonra kapatmazsanız, iki uygulamada çalışır durumda kalır ve kendi bünyesindeki güncellemeleri almaya devam eder. Bu durum, batarya ömrünüzün düşerek iletişimizin kesilmesine sebep olacaktır.

android-araclarda-pil Android Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yolları

GEREKSİZSE KAPATALIM

Android telefonlarda pil ömrünü uzatma yollarından bir diğeri de Wİ-Fİ adı verilen kablosuz ağ kullanımının gereksiz açık kalmasıdır. Günlük hayatımızda ve iş dışında paket veri kullandığımız anlarda, açık olan Wİ-Fİ simgesi ile telefonumuzun sürekli kullanılabilir bir kablosuz ağ arama çabası, batarya ömrümüzü eriten önemli bir faktördür. Ayrıca yine Wİ-Fİ konusu gibi, telefonumuzun şebeke çekim kuvvetinin olmadığı metro, sinema vb. yer altı ya da engeli bulunan bölgelerde ise uçak modu seçeneği aktifleştirilerek, zaten normal fonksiyonlarının hiçbirini kullanamayacağımız cihazımızı daima bir şebeke veya hat arayışından kurtarmak da pil ömrümüzü iyileştirmemiz için yeterli bir sebep olacaktır.

Android Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatma Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık