Android Telefonlarda Ses Yükseltme Sorunu

3 yıl önce
523 kez görüntülendi

Android Telefonlarda Ses Yükseltme Sorunu

Her gün hayatımızın her alanında kullandığımız akıllı telefonlarımızdan tam anlamıyla bir performans beklemek hakkımızdır. Bu performansı uygulama çalıştırma ve internet bağlantısından bekleyebileceğimiz gibi telefon görüşmelerimiz sırasında ses seviyesinden de bekleyebiliriz.

Akıllı Cihazların Ses Kısıklığı Sorunu     

Günümüzde eksi telefonlar ile kıyaslandığında Android tabanlı birçok akıllı telefonda telefonla görüşme sırasında ses kısıklığından şikâyet edilmektedir. Özellikle General Mobile firmasının ürettiği Discovery marka akıllı cihazda çok daha belirgin olan bu sorunun çözümü oldukça kolaydır. Bu sorunun çözümünde güvenli olmayan uygulamalara başvurmak da mümkün fakat telefonunuzun garantisi ve güvenliği açısından güvenli olmayan uygulamalar önerilmemektedir.

 

General Mobile Discovery’de Ses Kısıklığının Giderilmesi

Cihazınızın ses seviyesini yükseltmek için öncelikle ‘Ayarlar’ sekmesine girmeli ve buradan ‘Ses ve Titreşim’ bölümünü seçmelisiniz. ‘Ses ve Titreşim’ adlı bölümde bulacağımız ‘DTS Etkisi’ konumu cihazınızın ses yükseltme ayarını yapacağı konumdur. ‘DTS Etkisi’ konumunda ‘Ses Seviyesini Güçlendir’ kısmının kapalı olduğunu fark edeceksiniz. Orijinal telefonunuzda otomatik olarak ‘Kapalı’ konumda olacak olan bu ayarın ‘Açık’ pozisyona alınması telefonunuzun ses ayarlarının üst seviyelere çıkmasını sağlayacaktır. Generel Mobile Discovery konuşma sesi yükseltme testinin yapılması için mevcut ‘DTS Etkisi’ konumunun altında bulunan medya uygulamasını kullanabilirsiniz. Gerek medya araçlarınızda dinlediğiniz şarkılar için gerekse telefonla konuşma sesiniz için hazır mod ve temaların bulunduğu bu konumda telefonunuzun ses sistemini bir hayli değiştirip geliştirebilirsiniz.

Aranan Kelimeler:

  • android ortam sesi arttırma4 (1)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık