Android Telefonların Titreşimini Kapatma

3 yıl önce
320 kez görüntülendi

Android Telefonların Titreşimini Kapatma

Android telefonlarımız günümüzde hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Bundan dolayı onu kullanmayı iyi öğrenmek zorunda kalıyoruz. Bir şey yapacağımız zaman nasıl yapacağımızı bilmezsek zamanımız nasıl yapacağımızı aramakla geçecektir. Bu da boş yere zamanımızın gitmesi anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlar çok can sıkan durumlardır. Örneğin bir resim göndereceğimiz zaman nasıl yapacağımızı bilmezsek nasıl yapacağımızı bulmak adına birçok şeye basarız ve belki de yanlış bir hareketle cihazımıza zarar veririz. Bundan dolayı cihazımızı kullanmayı adımız gibi bilmeliyiz. Çünkü genel olarak bakıldığında günlük yaşantımızda telefonumuz olmadan evden dahi çıkmıyoruz.

Nasıl kapatacağım?

Anroid cihazımızda açtığımız herhangi bir dosyayı nasıl kapatacağımızı bilmek önemlidir. Çünkü onu kapatmaya uğraşırken geçen sürede şarjımız da hızlı bir şekilde tükenmektedir. Nasıl kapatacağımızı bilmediğimiz ve çok sık ihtiyaç duyduğumuz bir şeydir titreşim. Bazı mekânlara girilirken telefonlarımızın çalarak bizleri rahatsız etmemesi için sesini, titreşimini kapatırız. Hatta bazı ortamlarda telefonu tamamen kapatmamız gerekebilir.

Beraber öğrenelim

Android telefonların titreşimini kapatma işlemi birkaç basit basamaktan ibarettir. Bazı telefonlarda değişik gösterebilir. Fakat genel itibariyle çoğu android sistemde benzerdir. Bu basamaklar sırasıyla şunlardır.

  • Telefonumuzun menüsünden ayarlar kısmına giriyoruz.
  • Buradan ses sekmesine girerek arama bildirim ayarlarına erişiyoruz.
  • Sonra aşağıdaki butonlardan arama bildirim şeklini tıklıyoruz.
  • Buradan sadece ses özelliğini seçtiğimiz zaman titreşim kapanmış olur.

Yapacağınız işlem bu kadar basit. Bazı telefonlarda gireceğiniz yerlerin sadece yerleri değişiktir.

Aranan Kelimeler:

  • android telefonun titreşimini artırmak (1)
  • casper a1 titreşim kapatma (1)

Android Telefonların Titreşimini Kapatma Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık