Android Sisteminde Keşfedilmesi Gerekenler

49 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Android in Hayata Etkisi

Teknoloji ve gelişen telefon ya da diğer adıyla mobil cihazlar sektörde ciddi derecede bir rekabet oluşturuyor doğal olarak bu sektörde yer alan Android işletim sistemi sürekli kendini güncelleyip mobil cihazlarla uyumlu hale geliyor. Android sisteminde keşfedilmesi gerekenler bu işletim sistemi mobil sektörlü işletim sisteminde mutlak suretle dünya da öncü olmak istiyor ve piyasasının liderliğine yükselmek istiyor.

kesfedilmesi-gerekenler

Markalara Etkisi

Şu an akıllı telefon piyasası olarak en çok kullanılan SAMSUNG marka olduğu bilinmektedir, onları takip eden ise APPLE VE LG modelidir. Bu telefonların hepsi Android işletim sistemini kullanıyor. Bilmekteyiz ki bazı firmalar hatalı işletim sistemi kullanabilmekte buda piyasadaki rekabeti arttırarak yeni modellerin hazırlanmasında öncü oluyor. ANDROİD tam böyle bir dönemde piyasaya giriş yaptı ve bu sistemde değişik özelliklerle beraber farklılıklar kazandırdı.

Genel Özellikler

Android sisteminde keşfedilmesi gerekenler, aynı zamanda diğer işletim sistemlerine göre çok daha gelişmiş bir özellikler oluşturuyor.  Kısaca değinmek gerekirse Google Now denilen bir özellik geliyor bu işletim sisteminde siz bir kişi ile yazışırken size bilgi verecek kişi bir şeyden bahsediyor ve sizde konuşma esnasında tarama yöntemini kullanarak hattan ayrılmadan istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

android-uygulamalar

Keşfedilecek Özellikler

Bu sistemle özellik o kadar geliştirilmiş ki hızlı arama seçeneği işinizi daha fazla kolaylaştırıyor. Bundan başka parmak izi okuyucu sensörü ile çalışan uygulamalar bu sisteme eklenmiştir. Bu sistemler mevcutta zaten uygulamalarda var aslında yeni değil ama Android sisteminde keşfedilmesi gerekenler açısından bir diğer nokta da güvenlik ve gizlilik olarak adlandırdığımız özellikleri çok daha geliştirmiş ve bu sürümde güvenlik durumunun çok ciddi bir şekilde korunmasına yönelik çalışmalar yapılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir