Android’de Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

27 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Android’de Yasaklı Sitelere Giriş

İnternette gezinirken bir linke tıklarız ve karşımıza bir yazı çıkar: bu siteye erişim engellenmiştir. Böyle bir şey çoğu zaman o sitenin uygulamış olduğu yaş sınırlaması veya içeriğinden dolayı yapılmaktadır. Ama insanlar her halükarda bu sitelere girmek istemektedir. Özellikle yaşı tutmadığı halde bu sitelere girmek isteyen küçükler vardır. Bazen de bazı uluslararası anlaşma ve benzeri nedenlerden ötürü bazı ülkelerde bu sitelere erişim yasaktır. ancak bu sitelere girmenin bir yolu mutlaka bulunur. İnternetten anlayan bazı kişiler bu sitelere erişmeyi başarır ve bunu diğer insanlarla paylaşır. Bu yolla yayılan yöntemle herkes bu sitelere erişebilir.

Bilgisayar ve Android Ortamı

                Bilgisayar kullanıcılarının bu sitelere erişirken kullandığı bazı yöntemler, Android’de yasaklı sitelere giriş için de geçerlidir. Yani bilgisayar ile internete bağlanırken bu sitelere erişmek için kullandığınız yöntemlerle android’de de sitelere erişebilirsiniz.

 Yaygın Yöntemler

Bu sitelere erişmede kullanılan en yaygın yöntem hiç şüphesiz DNS değiştirmektir. Bu yöntem her türlü platformda uygulanabilir. Bu yöntemle DNS’inizi değiştirerek sanki başka bir ülkedeymiş gibi siteye erişebilirsiniz. Şimdi bu yöntemi nasıl uygularız? Açıklamanın vakti geldi.

Bu yöntem için öncelikle cihazının root edilmiş olması gerekir.

  1. Ayarlar > Kablosuz seçeneği ile bağlı olduğunuz ağlar görmeniz mümkündür.Bağlı olduğunuz ağın üzerine gelerek birkaç saniye basın.
  2. “Ağı değiştir” seçeneğine dokunarak devam edin.
  3. Çıkan ekranda gelişmiş seçenekleri gösteri işaretleyiniz.
  4. IP ayarlarınız, DHCP şeklindedir. Bunu Statik olarak değiştirin ve hemen altındaki DNS 1 ve DNS 2 numaralarını değiştirin.
  5. İnternet bağlantınızı yeniden başlatın.

Yapacağınız işlemler bu kadar basittir. Ayrıca Google Play’den indireceğiniz Opera mini tarayıcı ile bu sitelere erişmeniz mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir