Cep Telefonunuz 4.5G’yi Destekliyor Mu?

3 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

CEP TELEFONUNUZ 4.5G’Yİ DESTEKLİYOR MU?

Uzun zamandır tartışılan ve merak edilen 4.5G teknolojisi Nisan ayı itibariyle ülkemizde kullanılmaya başlandı. Peki, aylardır televizyon reklamları dönen bu teknoloji için sizin telefonunuz uygun mu? Cep telefonunuz uyumlu olsa bile hattınızın da 4.5G’ye uyumlu olması gerektiği unutulmamalıdır. Cep telefonunuz uyumlu ise operatörünüze başvurarak hattınızı anında değiştirebilir ve bu teknolojiden yararlanabilirsiniz.

4.5g

Cep telefonunuzun 4.5G teknolojisine uyumlu olup olmadığını öğrenmenin birkaç basit yolu var. Cep telefonunuzun operatörlerine mesaj atarak bunu öğrenebilirsiniz. İkinci bir yolu ise, cep telefonunuzun ayarlar bölümünden mobil şebekeler bölümüne giriyorsunuz. Bu bölümden ağ modu kısmına girip, burada LTE seçeneği olup olmadığına bakıyorsunuz. Buradaki seçeneklerde GSM/WCDMA/LTE seçeneği varsa cep telefonunuz 4.5G’ye uyumlu demektir. 4.5G teknolojisine geçtiğinizde internet hızınızda belli bir artış olacaktır. Ancak şuan için ülkemizin her yerinde aynı hızla internete girmek mümkün değil. Zaman geçtikçe 4.5G teknolojisi tüm ülkeye yayılacaktır. Ayrıca tabii ki bu hızında belli bir karşılığı olacaktır. 4.5G 3G’ye göre internet kotanızı daha hızlı bitirecektir. Bu da ek ücretler ödememek için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Firmalar cep telefonlarını farklı ülkeler için ürettiği ve bu telefonların da ülkemizde satışı olduğu için cep telefonu satın alırken, 4.5G teknolojisine uyumlu olup olmadığını mutlaka sorunuz. Aynı telefonun hem 3G hem de 4.5G’ye uyumlu serileri olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir