Doğa Tutkunları İçin Pl@ntnet

8 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doğa Tutkunları İçin Pl@ntnet

Dünyada binlerce bitki bulunuyor bundan dolayı her birinin ismini ayrı ayrı ezberleyip bilmemiz mümkün olmuyor. Fakat yoldan geçerken parkta yürüyüş yaparken orman gezisinde türlü türlü bitkilerin neler olduklarını merak ediyoruz fakat cevabımızı alabileceğimiz bir kaynak bulamıyoruz.

androidde-bitkileri-tanima

Sizde bunları kendi kendinize söylüyorsanız artık bunun bir çözümü var , çünkü artık bitkileri tanıyan bir uygulama var : “Pl@ntnet” Bu uygulama ile sadece telefonu cebimizden çıkartıp bitkinin fotoğrafını çekerek bu bitkinin ismi hakkında fikir sahibi olabiliyoruz; üstelik uygulama sadece bitkinin ismini bize iletmekle kalmayıp yaşadığı alanı beslenme şeklini toprak örtüsünü ve benzeri diğer özelliklerini de gözlerimizin önüne getiriyor. Hal böyle olunca insan bitkilere merak sarmıyor değil. Özellikle bitkiseverlerin oldukça hoşuna gidecek bu uygulama özellikle amatör bahçıvanların bitkileri kolaylıkla tanımasına ve yetiştirmesine olanak sağlıyor ayrıca “Pl@ntnet” sayesinde bitkiye ait gözlemlerinizi ve bilgilerinizi gerçek zamanlı olarak paylaşma olanağı kazanıyorsunuz. Bitkinin gövdesinin veya yaprağının tek bir kare fotoğrafını çekiyorsunuz ve bilimsel tüm verileri bir anda ekranınıza geliveriyor.

bitki-uygulamasi

Hak ettiği üzere yüksek miktarlarda indirme miktarıyla popülaritesini sağlayan “Pl@ntnetbitkiler alanında kullanılabilecek en iyi uygulama olarak telefonlarda yerini aldı son zamanlarda çok fazla dikkat çeken bu uygulama  Android’e gelmesi an meselesi olarak bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir