Erkeklerin En Çok Kullandığı Android Uygulamaları

26 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Erkeklerin Sosyal Dünyası

Android mobil cihazlar için geliştirilen bir işletim sistemidir. Linux tabanlıdır ve açık kaynak kodludur.  Sebebi ise hızlı bir şekilde geliştirilmesidir. Bu şekilde birçok kişiye daha hızlı ve seri bir şekilde ulaşmaktadır. Birçok uygulamanın reklamı bu sayede ücretsiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Android de herkese hitap eden uygulamalar bulunmakta. Özellikle erkeklerin en çok kullandığı uygulamalar sohbet içeren uygulamalar, spor, haber ve oyunlarıdır.

 

android-uygulamalar

 

Erkeklerin bayanlara oranla ilgileri biraz daha oyunlara fazladır. Bunların başında da Clash Of Clans, Traffic Reader, Temple Run, Assassin’s Creed Pirates gibi aksiyon oyunları gelmektedir. Sosyal ağ uygulamalarında ise bayanlara göre oldukça pasif durumdadırlar. Daha çok oyun oynuyor ve işe yönelik uygulamaları daha çok tercih ediyorlar. Erkeklerin en çok kullandığı uygulamalar daha çok Chat yapabilecekleri uygulamalardır, daha çok seviyor ve daha çok kullanıyorlar. Özellikle son zamanlarda bu tarz uygulamaların popüler olması ile ilgi ve kullanım oranı artmıştır. Bunların başında da Tango, Badoo, Happn, Connected2.Me, WeChat, Line, Bip gibi tanışma ve konuşma içerikli uygulamalar gelmektedir. Yapılan araştırmalara göre bu tarz sohbet uygulamaların kullanıcılarının % 62’sini erkekler oluşturmaktadır.

android-tabanlı-uygulamalar

 

Swarm gibi bulunduğumuz konumu bildirebileceğimiz uygulamalar da erkeklerin en çok kullandığı Android uygulamaların başında gelmektedir. Çünkü anlık olarak bulunduğumuz konumda bulunan diğer insanlarla hızlı bir şekilde tanışma ihtimalleri artmaktadır. Bu yüzden erkekler de Android telefonları ve uygulamalarını oldukça aktif olarak kullanmaktadırlar.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir