Facebook Lite Hızla Büyüyor

13 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Facebook Kullanıcıları Mutlu Ediyor

Facebook kullanıcılarına birçok uygulama sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri de düşük internet ve yetersiz telefon özelliklerinde bile çalışabilen Facebook Lite uygulamasıdır. Geçtiğimiz yıl çıkan Facebook Lite hızla büyüyor ve kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Şarj kullanımı, veri tüketimi ve sistem hareketleri konusunda son derece tasarruflu olan uygulama 2G hızında internet erişiminde bile kolaylıkla kullanılması mümkün oluyor.

facebook-lite-kullanilari

Peki, Facebook Lite Nerelere Ulaştı?

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında duyurulan uygulama şimdiye kadar 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Kendi yapımı Facebook uygulamasını bile geride bırakan uygulama 56 dil destekliyor. Facebook Lite hızla büyüyor başlıkları son derece doğru çıkmaya devam ediyor. 150’den fazla ülkeye sunulan uygulama, Brezilya, Meksika, Endonezya, Hindistan ve Filipinler gibi ülkelerde rekor sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmiştir.

facebook

Basit tasarımı, düşük veri kullanımı ile şarj ve sistem kaynakları açısından ise son derece telefonu yormadan çalışıyor. Ayrıca uygulama Android kullanıcıları için Google Play Store’da ücretsiz olarak bulunuyor.

facebook-lite

Facebook Lite Herkese Sunuluyor

Düşük seviye telefonlar ile internet hızı optimizasyonu az olan telefonlar için bir nimet olan Facebook Lite tek seferde gezilebilecek akışı 1 MB’a indiriyor. Facebook Lite hızla büyüyor ve git gide kullanıcıları artmaya devam ediyor. Facebook Lite popüler olan sosyal uygulamalara da örnek olacak gibi gözüküyor. Çünkü her kesimden kullanıcıya ulaşmak diğer uygulamalar içinde çok önemli bir durum olarak karşımız çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir