Google Play’de Toplu Yükleme Nasıl Yapılır?

3 yıl önce
193 kez görüntülendi

Google Play’de Toplu Yükleme Nasıl Yapılır?

Google play store’a üye olabilmek için öncelikle Gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Gmail hesabınız varsa android işletim sistemli, cep telefonu veya diğer mobil cihazlarınızdan; işletim sisteminde yüklü bulunan Google play uygulamasına kolayca giriş yapabilirsiniz.

Giriş işleminden sonra sistem otomatik olarak cihazınızı tanımayabilir. Mevcut cihazınızı sisteme tanıtmanız gerekmektedir. Bu tanıtma işlemi, birden fazla android işletim sistemine sahip cihazlarınızı tek noktadan yönetmenizi sağlar.

Google play‘dan, ücretli ve ücretsiz uygulamaları tek tıklama ile inceleyebilir, yazılımsal ve donanımsal olarak özelliklerini görebilirsiniz. Doğrudan cihazınıza ya da harici depolama ünitenize indirebilir, otomatik olarak kurulduktan sonra bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

               Google play store, üzerinden arayıp bulduğunuz uygulama ya da oyunları, tek tek değil toplu olarak indirme imkânı da artık mevcuttur. Peki, Google play toplu yükleme nasıl yapılır? 

Öncelikle cihazınızdaki uygulamayı güncellemeniz lazımdır. Aynı zamanda cihazınızda 4.6.16 numaralı versiyon ya da daha yüksek bir versiyonunun yüklü olası gerekmektedir. Uygun versiyonun yüklü olduğundan emin olduktan sonra, Google play’a giriş yapıp ekranın solunda bulunan uygulama logosuna tıklayın.

Açılan ayarlar menüsünden, “Uygulamalarım” sekmesine tıklayın. Burada ilk önce kullandığınız mobil cihazdaki yüklü uygulamalar görünür. “Yüklü” sekmesinin yanında belki başka cihaza yüklediğiniz veya yükleyip sildiğini uygulamaların göründüğü bölüm olan, “Tümü” sekmesine tıklayın.

Son olarak topluca yüklemek istediğiniz uygulamalara basılı tutarak uygulamaların seçilmelerini sağlayın. Seçim işlemleri bitince sağ üstte yükle düğmesine tıklayıp, uygulama izinlerinden sonra Google play toplu yükleme işlemi başlamış olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık