Orijinal Batarya Nasıl Anlaşılır?

3 yıl önce
1.188 kez görüntülendi

Orijinal Batarya Nasıl Anlaşılır?

Akıllı cihazlarımızın sürekli olarak batarya ve şarj sorunu yaşaması bizleri yedek batarya bulundurmaya ya da belli aralıklar ile batarya değiştirmeye zorlamaktadır. Kullandığımız bataryanın orijinal olup olmaması gerek bizler gerekse cihazlarımız için oldukça önemlidir. Cihazımızın güvenli bir şekilde çalışmaya devam etmesi ve tam performansla bizlere hizmet vermesi için bataryamızın orijinal olması ve düzenli şarj edilmesi şarttır.

Orijinal Batarya Kullanmanın Etkileri

Cihazımızda orijinal batarya kullanmamız durumunda kısa sürede ısınma sorunu ile karşı karşıya kalırız. Cihazımızın arka kapağından bile hissedeceğimiz bu ısınma sorunu özellikle telefonla konuşma durumda kendini gösterir ve bataryanın patlamasına kadar varan ciddi sorunlar doğurabilir. Bataryaların orijinal olmaması durumunda çok daha hızlı tükenecek olan şarjınız sizleri çok zor durumlarda bırakabilir.

Orijinal Batarya Nasıl Anlaşılır

Batarya satın alınacağı zaman güvenilir adreslerden satın almak ve çok ucuz olmayan fiyatlara satın almak bataryanın orijinalliği için ilk ipucudur. Bataryanın orijinal olması durumunda tamamen düz bir görünüme sahip olması beklenir yani batarya da herhangi bir şişlik ya da bombe gözlenmez. Bununla birlikte bataryanın ön yüzünde bataryanın üreticisine dair parlak bir yapışkan etiket olması da şarttır. Bataryanın telefon ile temas eden kısmının temiz olması ve düzgün olması önemlidir. Android orijinal batarya nasıl anlaşılır sorusuna verilecek son cevap olarak batarya üzerinde bulunan seri numaranın belirgin ve net bir şekilde okunması bataryanın orijinal olup olmaması konusunda sizlere ipucu verecektir.

Aranan Kelimeler:

  • orjinal batarya nasıl anlaşılır (42)
  • samsung s4 orjinal batarya nasıl anlaşılır (36)
  • samsung orjinal batarya nasıl anlaşılır (28)
  • s3 mini orjinal batarya nasıl anlaşılır (12)
  • note 3 orjinal batarya nasıl anlaşılır (11)
  • lg g3 orjinal batarya nasıl anlaşılır (10)
  • samsung s3 orjinal batarya nasıl anlaşılır (7)
  • orjinal batarya nasıl anlaşılır samsung (6)
  • orjinal batarya sorgulama (6)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık