Samsung Galaxy Alpha

3 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Tasarım olarak iPhone 6’ya benzeyen Samsung Galaxy Alpha’nın kenarları metal ama arka kısım pek çok akıllı telefonda kullanılan polikarbon. Ekran çözünürlüğü 720 p olması bu fiyattaki bir telefon için hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak ekranın yüksek kalitede olması bu açığı kapatıyor.

Samsung Galaxy Alpha’nın kalınlığı 6,7 mm. Bu haliyle piyasadaki en ince akıllı telefonlardan biri. Akıllı telefonun dikkat çeken bir özelliği de Samsung Galaxy S5’te bulunan parmak izi tarayıcısına sahip olması. S Health uygulaması ile kalp atış hızını ölçmede telefonu ilginç kılan özelliklerden bir tanesi. Aynı uygulama Galaxy S5’te de vardı. Gene Samsung Galaxy Alpha’da ne kadar kalori aldığını öğrenip buna uygun egzersiz programı yapmanız mümkün. Samsung Galaxy Alpha, genel olarak Galaxy telefonlarda gördüğümüz TouchWiz kullanıcı arayüzüne sahip. Cihazda işletim sistemi olarak Android 4.4 KitKat bulunuyor. Samsung Galaxy Alpha’nın menüleri arasında çok hızlı geçiş yapılabiliyor. Bu hızda yazılım kadar cihazın sahip olduğu 8 çekirdekli işlemcinin payı büyük. Galaxy Alpha 1860 mAh pil ile geliyor. Pil bu açıdan güçsüz görünüyor.

12 megapiksel kameraya sahip olan Alpha, kamera çözünürlüğü açısından düşük görünse de çektiği resimler bir hayli kaliteli. Üstelik Telefonda 4K çözünürlükte video çekme imkânı bulunuyor. Gövde tasarımı, Parmak izi tarayıcısı, nabız ölçer Alpha’nın öne çıkan özellikleri. Samsung Galaxy Alpha’nın fiyatı 1699 lira

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir