Sony Xperia Z3 Compact Akıllı Telefon İncelemesi

3 yıl önce
347 kez görüntülendi

Sony Xperia Z3 Compact Akıllı Telefon İncelemesi

Sony Xperia Z3 Compact, Sony’nin son çıkarmış olduğu Xperia Z3 ‘ün daha küçük versiyonu. Sony Xperia Z3 Compact küçük olmasına rağmen Z3 ile benzer özelliklere sahip.

OmniBalance tasarımına sahip Sony Xperia Z3 Compact bu tasarım sayesinde her durumda rahat bir kavrayış sağlıyor. Sony Xperia Z3 Compact’ın ekran boyutu 4,6 inç. Boyutun küçük olması çoğu durumda Xperia Z3 Compact’ı Z3 ‘e göre daha pratik hale getiriyor.Z3’ün ekran boyutu 5,6 inçti. Görünüş olarak kullanıcılar, Sony Xperia Z3 Compact’ı fazla sade bulabilir. Ancak arka ve ön kısmı kaplayan Gorilla Glass ile görünüm gayet şık duruyor. Aynı zamanda diğer Xperia telefonları gibi Xperia Z3 Compact da suya ve toza karşı dayanıklı. Sony Xperia Z3 Compact 2.5 Ghz hızında ve Snapdragon 801işlemci ve Adreno 330 GPU kullanıyor. Sony Xperia Z3 Compact kamerası Z3 ile aynı 20.7 megapiksel RAM olarak Z3 3 GB gelirken Xperia Compact 2 GB.

Sony Xperia Z3 Compact işletim sistemi Android Kitkat. Performans olarak Z3 Compact oldukça etkileyici. Sonuçta Xperia Z3 ile aynı donanımsal özelliklere sahip. Akıllı telefonun bir diğer özelliği de 4K video kaydı yapabilmesi. Ancak cihaz fazla ısınırsa bu uygulama kapanabiliyor. Sony Xperia Z3 Compact’ın fiyatı ise 1665 lira.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık