WhatsApp ile Belge Göndermenin Kısa Yolu

50 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

WhatsApp ile Belge Göndermenin Kısa Yolu

Geçtiğimiz ay WhatsApp v2.12.493 sürümüyle yeni bir güncellemeye imza atmış, bu güncellemeyle Whatsapp’a yeni bir özellik daha katmıştır. Whatsapp’ın yeni tanıttığı belge gönderme özelliğinin kullanıcılara oldukça faydalı olacağı şimdiden anlaşılmaya başlandı bile. Eğer siz de WhatsApp uygulamasını kullanarak bir belgeyi kısa yoldan bir arkadaşınıza göndermek istiyorsanız, bu yazıda anlattıklarımı takip edin.

whatsapp-belge-gonderme

WhatsApp birçok platformdan belge paylaşımını mümkün kılıyor. Google Drive, Microsoft OneDrive, İCloud ve Dropbox gibi dosya muhafaza platformlarında bulunan belgelerinizi WhatsApp aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz. WhatApp uygulamasına girdikten sonra belge paylaşmak istediğiniz kişiyi seçmelisiniz. Belge paylaş seçeneğini kullanarak saydığım platformlardan ya da kendi telefon hafızanızdan dilediğiniz bir belgeyi seçin. Seçtikten sonra Gönder’e tıklamayın. Belge gönderirken şimdilik sadece PDF belgesi gönderebileceğinizi unutmayın. Gönderilen belgenin sahip olabileceği en büyük boyut da 100 MB’tır.

whatsapp-pdf-dosya-gonderimi

Bunun dışında WhatsApp’a girmeden de çoğu telefonda belge paylaşabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz belgenin özelliklerine girin ve paylaşma seçeneğini bulun. WhatsApp uygulamasını seçerek belgeyi paylaşmak istediğiniz kişiyi seçin. Belgeniz seçtiğiniz kişi ile internet üzerinden paylaşılacaktır. Bütün bu paylaşma seçeneklerinin yanında WhatsApp Web maalesef hala belge göndermeye uyumlu değil. Sadece video, fotoğraf ve kişi gönderebileceğiniz WhatsApp Web’in ileriki güncellemelerle birlikte belge göndermeye uyumlu olacağını umuyoruz. Ancak,  burada anlattığım yollarla da pratik bir şekilde belgelerinizi arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Aranan Kelimeler:

  • general mobile discovery de watsapdan belge gönderme (1)
  • whatsapp de evrak boyutu (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir