WhatsApp Kullanımında Dikkat Edilecek Noktalar

39 Görüntüleme
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Güvenli İletişim

Günümüzün en hızlı ve kullanışlı, telefonumuzun bir numaralı sohbet uygulaması istisnasız WhatsApp’tır. Mesajlaşmanın en büyük ismi olduğu gibi, geniş bir kitleye hizmet vermektedir. Tabi ki de her konuda olduğu gibi burada da uygulamayı kötüye kullanmak isteyen kişiler vardır. Bu yüzden birçok tehdit vardır. WhatsApp kullanımında dikkat edilecek hususlar vardır ve bunlara karşı önlemimizi almamız gerekmektedir.

sosyal-medya-kullanimi

Öncelikle WhatsApp Web kullanıma açıldığından beri bu hizmeti taklit edip zararlı yazılımlar yüklemeye çalışan birçok site bulunmaktadır. Bu tarz sitelerden bazıları spam olduğu gibi, bazıları da bilgi toplayan siteler olabilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmalıyız.

Yeni özellikler arasında video, ses paylaşımı oldukça kotanızı doldurabilir. Bu yüzden mobil veri kullanıyorsanız dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer kullanıyorsanız otomatik indirme özelliğini kapatmanız yararınıza olacaktır. Çünkü özellikle video, ses kaydı, pdf dosya oldukça veri tüketimine neden olmaktadır.

whatsapp-ipuclari

WhatsApp kullanımında dikkat edilecek bir konu ise dolandırıcılardır. Dolandırıcıların en çok başvurduğu nokta ise WhatsApp uygulamanızı yenileyin şeklinde gelen mesajlara dikkat etmeniz gerektiğidir. Gelen bu mesaj da her ne kadar whatsapp.com şeklinde uzantı olsa da gittiği sayfa başka bir sayfadır. Bu sayfada sizin kredi kartı bilgileriniz istenmektedir.

Ayrıca sohbetinizi yedeklerseniz, WhatsApp’ı baştan kurduğunuzda onları kolayca geri elde edebilirsiniz.

WhatsApp kullanımda dikkat ederek veri kotanızı da aşmadan, dolandırıcılara da kanmadan ücretsiz bir şekilde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir